Przejdź do menu Przejdź do menu Przejdź do treści głównej

DK Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa

Kontakt Przejdź do facebook Przejdź do youtube

Historia

Wydarzenia

Siekierki – miejsce zaciszne, na uboczu. Właściwie ledwie dostrzegalne z perspektywy stołecznego miasta. Senne, zanurzone w nadwiślańskich łąkach i zaroślach. A jednak działo się tutaj niemało.

O siekierkowskich wydarzeniach opowiadają ludzie mieszkający tu od zawsze. Niejedno zapomniane wydarzenie ujawniły rodzinne pamiątki, skrzętnie przechowywane w szufladach, pudełkach i albumach.

Na przestrzeni lat udało się odsłonić wiele historii rodzin, z których powoli wyłonił się obraz minionych, siekierkowskich wydarzeń.

Jednak wciąż trwają poszukiwania. Każdy nowy wątek liczy się, rozbudzajac ciekawość tego dokąd prowadzi i jaką tajemnicę tym razem ujawni lub jakim okaże się uzupełnieniem tego co już wiadomo.

Nie tylko rdzenni mieszkańcy Siekierek, angażują się w lokalne działania odkrywania przeszłości. W ostatnim czasie również ludzie, zasiedlający nowowybudowane osiedla, zakorzeniając się tutaj i ulegając urokowi tutejszych terenów, w wolnych chwilach przeszukują internetowe przestrzenie w poszukiwaniu śladów tego co działo się na Siekierkach lata temu.

I dzięki wspólnym działaniom dowiadujemy się więcej i więcej, a Siekierki stopniowo odzyskują coraz szersze spektrum swojej historii.

Jeśli trafiłeś na informacje dotyczące wydarzeń sprzed lat, których jeszcze nie ma na tej stronie, podziel się nimi z innymi, korzystając z mapy interaktywnej, dołącz kolejną informację, fotografię, wiadomość lub wątek.

Jeśli natomiast zainteresowały Cię Siekierki i poszukujesz informacji o tym co działo na tych ziemiach w przeszłości, dobrze trafiłeś.

Zapraszamy do czytania…

Skip to content