Miejsca

SIEKIERKOWSKIE MIEJSCA Z HISTORIĄ W TLE

Rozejrzyj się dookoła. Zobacz gdzie jesteś?

W zakolu Wisły, wśród łąk i nadwiślańskich zarośli…

Wystarczyło, że jadąc od strony centrum Warszawy, skręciłeś z ulicy Czerniakowskiej w lewo i zdecydowałeś się pojechać kilka minut ulicą Bartycką, zostawiając za sobą Kopiec Powstania Warszawskiego z prawej strony… i jesteś na Siekierkach.

A Siekierki to wiele ciekawych miejsc. Miejsc z historią w tle, które pamiętają minione czasy, ludzi i wydarzenia. Wspólnie z mieszkańcami tutejszych terenów poszukiwaliśmy i wciąż poszukujemy śladów siekierkowskiej przeszłości.

Dzięki licznym rozmowom i opowieściom, ale też dzięki fotografiom i pamiątkom rodzinnym przechowywanym wcześniej w szafach i szufladach, na światło dzienne zostało wydobytych wiele siekierkowskich historii związanych z konkretnymi miejscami.

Zdajemy sobie sprawę, że nadal jest jeszcze wiele pytań, które czekają na odpowiedzi. Wciąż jesteśmy ciekawi, wciąż pytamy, aby dopisywać kolejne wątki i ciąg dalszy siekierkowskich zdarzeń, obyczajów i tradycji….

A tymczasem zapraszamy do odwiedzenia miejsc, które udało się nam uchronić od zapomnienia. Poznaj ciekawe siekierkowskie miejsca z historią w tle. Dowiedz się jak żyło się tutaj, na Siekierkach lata temu…

A jeśli wiesz coś więcej lub dotarłeś do informacji, do których my jeszcze nie dotarliśmy, podziel się nimi i w ten sposób budujmy wspólnie mapę Siekierek zarówno tych dzisiejszych, jak i tych dawnych.